LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përfshihet nga flakët fshati Duhanas në Berat/ Në rrezik nënstacioni elektrik

3 Tetor 2021, 14:11, Aktualitet CNA

Fshati Duhanas në Berat është përfshirë nga flakët. Mësohet se zjarri është shkaktuar nga disa banorë të cilëtpo digjnin mbeturinat në tokat e tyre.

Sipas asaj që raportohet në media, zjarri ka dalë jashtë kontrollit, ku flakët janë favorizuar nga era dhe është në rrezik nënstacioni elektrik i fshatit.

Forcat zjarrëfikëse ndodhen në vendngjarje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga