LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kriza energjitike/ Rama në konferencë urgjente

3 Tetor 2021, 12:03, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë urgjente për media,duke iu drejtuar me një mesazh qytetarëve, për krizën energjitike.

?Kriza e jashtëzakonshme energjitike një fatkeqësi e re natyrore e kombinuar me faktorë gjeopolitikë e manovra tregtare, një tjetër sfidë e rëndë që nuk e kemi zgjedhur vetë, por të cilën do ta përballojmë me vendosmëri, besim, durim dhe sukses?, është shprehur Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga