LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në fshatin Spanesh në Rrogozhinë/ Përfshihen nga flakët dy banesa

3 Tetor 2021, 17:45, Aktualitet CNA

Dy banesa në fshatin Spanesh, në bashkinë Rrogozhinë janë përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Sipas asaj që raportohet, mësohet se si pasojë e flakëve janë bërë të pabanueshme të dyja banesat.

Gjithashtu raportohet se janë shkrumbuar edhe 250 rrënjë ullinjsh dhe qindra pemë frutore.

Ndërkohë ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës, ka bërë të mundur shmangien e djegies së banesave të tjera në zonë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga