LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr në fshatin Sevaster në Vlorë/ Flakët rrezikojnë banesat

3 Tetor 2021, 14:40, Aktualitet CNA

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në fshatin Sevaster të Vlorës.

Sipas asaj që raportohet flakët janë përhapur me shpejtësi, duke u favorizuar nga era. Mësohet se për shkak të zjarrit rrezikohen edhe banesat.

Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm dhe mund të jetë vënë nga disa banorë të zonës.

Mësohet se forcat zjarrëfikëse janë nisur drejt zonës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga