LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi për Berishën/ Flet Basha: Një nga momentet më të vështira për mua

9 Shtator 2021, 18:09, Politikë CNA

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat para mbledhjes së kryesisë.

Basha tha se dejtimi i PD është përgjegjësi e madhe, duke u ndalur tek cështja e Sali Berishës dhe vendimi për të.

Basha tha se ky është një ndër momentet me të vështira për të.

?Ne prisnim që gishti i përgjegjësisë ti drejtohej Edi Ramës, njeriut që në këto 8 vite, me lidhjet me krimin e organizuar e ka lënë vendin në vend numero.

Të gjithë na u desh të njiheshim për vendimin e SHBA për shpalljen non grata të ish kryeministrit Sali Berisha.

Ky ishte një nga momentet më të vështira për mua si demokrat, edhe për faktin se unë jam dëshmitar, dhe bashkëpunëtor i tij në mbrojtjen e interest të shtetit shqiptar.

Ndaj me njohjen e vendimit të DASH ju bashkova thirrjes për paraqitjen e fakteve dhe provave.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga