LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncoi abuzime me koncesione nga Bashkia Fier/ Petro Koçi sulmon sërish Subashin

9 Shtator 2021, 14:02, Politikë CNA

Deputeti socialist Petro Koçi është rikthyer sërish me akuza për adminsitratën.

Pasi denoncoi abuzimet me koncesione nga Bashkia Fier, ai i është rikshyer sërish çështjes duke sulmuar në mënyrë indirekte Aramando Subashin.

I ftuar në ?Top Talk?, ai u shpreh se nuk do që kjo të përkthehet si larje hesapesh, pasi i është marrë me fenomenin.

?Ideja është që kur mban një qëndrim, nuk dua të kthehet në një kompromentim, sikur është larje hesapesh.

Nëse do kishte një qëndrim të caktuar do meresha vetëm me atë, por unë u mora me fenomenin që është prezënt dhe jo vetëm në Fier.

Është një fenomne që ndodh dhe rrezikon konsitucionin moral të institucionit dhe individëve që drejton.

Lidhjet e segmentëve të individëve të shteti egzistojnë, unë mendoj që është detyra e politikës që këtë ta bëjë si zëdhënje që të shkundi institucionet.?

Por pse pas denoncimit Subashi është në kryesi dhe Petro Koçi nuk është askund?

I rezervuar Koçi, tha se është detyra e gjithëcesilit të investojë në shërbim të një platforme politike qe ka PS, ndërsa shtoi se duhet ndarë pushteti zgjedhur nga ai i emëruar.

?Duhet të ndajmë pushtetin e zgjedhur nga pushteti i emëruar.

Ka lloj-loj drejtorishë që janë të konsumura që duhet ndërhy.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga