LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parada e drejtuesve të PD para mbledhjes më të vështirë/ Diskutohet fati i Berishës

9 Shtator 2021, 17:48, Politikë CNA

Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme Partinë Demokratike.

Në mbledhje janë kreu i grupit parlamentar, Alfred Rushaj, nënkryetarët Ervin Salianji dhe Luçiano Boçi, zëdhënësja Oriola Pampuri dhe Sekretari i Grupit, Arbi Agalliu si dhe drejtuesit politik të qarqeve.

Mësohet se Basha do të japë orientime edhe mbi qëndrimet që PD do të mbajë si prioritet të saj në seancën e nesërme.

Ndërkohë që do diskutohet edhe përjashtimi i ish-liderit Sali Berishës dhe a do të merret ndonjë vendim për të.

Megjithëse  ky i fundit ka bërë të ditur se do të jetë në seancën e së premtes.

Detajet priten të mësohen në vijim./CNA.al

Lajmet e fundit nga