LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha: Dosja e 21 Janarit është studiuar edhe nga ndërkombëtarët

31 Maj 2021, 20:03, Aktualitet CNA
Artan Hoxha: Dosja e 21 Janarit është studiuar edhe nga

Gazetari Artan Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme se partnerët ndërkombëtarë kanë studiuar dhe analizuar ngjarjen e 21 Janarit, ku mbetën të vrarë 4 protestues.

Hoxha tha në emisionin ?Log? të Endri Xhafos se Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka bërë një raport dhe ka nxjerrë të gjitha defektet e policisë në atë kohë.

Sipas tij, këtij raporti nuk i është kushtuar shumë rëndësi dhe vëmendje nga mediat.

?Është një ngjarje që është studiuar dhe analizuar jo vetëm nga ne por edhe nga partnerët tanë dhe Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme që varej nga Lulzim Basha në atë kohë, Shërbimi i kontrollit të Brendshëm ka nxjerrë të gjitha defektet e policisë atëherë. Unë e kam të plotë raportin. Më vjen keq që nuk u bë shumë zhurmë për atë, por raporti dëshmonte se ku ishin pikat e dobëta?, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga