LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ra në kontakt me shtyllën e tensionit të lartë/ Ndërron jetë elektriçisti

31 Maj 2021, 16:54, Aktualitet CNA

Ka ndërruar jetë elektricisti Gëzim Çabej, i cili mëngjesin e sotëm ra nga shtylla e tensionit të lartë pas kontaktit me rrymën elektrike në lagjen Gërhot në Gjirokastër.

Ai është transportuar 2 orë më parë me helikopter drejt kryeqytetit pas rendimit të gjendjes shëndetësore. Bëhet e ditur se elektricisti i ndjerë kishte hemoragji të brendshme përgjatë gjithë ditës së sotme. Transportimi i tij në Tiranë ishte mundësia e fundit për t’u normalizuar.

Ndërkohë i plagosur mbeti edhe kolegu i tij L.V, i cili po ashtu ra në kontakt me rrymë elektirke dhe u dërgua në spital për mjekim të mëtejshëm.

Në katër muajt e fundit, ky është elektricisti i katert i OSHEE Gjirokastër që humb jetën në krye të detyrës duke shënuar bilancin më të rënde./CNA.al

Lajmet e fundit nga