LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video provokuese nga zyra tek korridoret e Gjykatës/ Enkeleda Kapedani justifikon skandalin

31 Maj 2021, 08:20, Aktualitet CNA

Kryetarja e Gjykatës së Elbasanit, ka reaguar pas skandalit, ku është shfaqur në rrjete sociale, duke sfiluar koridoret e Gjykatës dhe në zyrën e saj.

Në një reagim për A2 Cnn, Kapedani ka thënë, se nuk e di kush ia ka shpërndarë videot në rrjete sociale.

Ajo ka pretenduar se nuk ka ?Tik-Tok?, pra rrjetin social, ku janë shpërndarë videot.

Sot, nuk ekziston në Tik ?Tok, një adresë me emrin e Enkeleda Kapedanit si ajo që janë shpërndarë videot, por kjo nuk e amniston atë nga përgjegjësia.

Nuk mund të justifikojë faktin se në orar të punës, e ka kthyer Gjykatën dhe zyrën e saj si vend për sfilata dhe për të kërcyer, duke provokuar.

Më herët ILD ka njoftuar se ka nisur hetimet për gjyqtaren Kapedani, pork jo e fundit, nuk e ka komentuar këtë lëvizje.

?Zyra e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë u njoh me materialet filmike të shpërndara në media mbi magjistraten E.K, kryetare e Gjykatës Elbasan. Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani, ka urdhëruar nisjen e hetimit disiplinor ndaj magjistrates për rastin?, thuhet në njoftimin e ILD./CNA.al

VIDEO-Çmendet kryegjyqtarja e Elbasanit/ “Rrethi im është mafia”

Skandali me kryegjyqtaren e Elbasanit/ ILD mblidhet me urgjencë

?Lidhja? e kryegjyqtares me bandën Gaxhait/ Kush është Enkeleda Kapedani, magjistratja e shfrenuar  

Lajmet e fundit nga