LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me kryegjyqtaren e Elbasanit/ ILD mblidhet me urgjencë

31 Maj 2021, 07:01, Aktualitet CNA

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, pritet të mblidhet sot, për rastin skandaloz të kryetares së Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

?Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka urdhëruar nisjen e hetimit disiplinor ndaj magjistrates për rastin?, thuhet në njoftimin e ILD-së.

Kapedani është shfaqur në rrjete sociale, duke bërë sfilatë në koridoret e Gjykatës dhe në zyrën e saj.

Me rroba të shtrenjta, Kapedani vetëm sipër tavolinës sa nuk ka hipur duke kërcyer nën ritmet e një kënge, me tekst ?rrethi im është mafia?.

Kujtojmë se Enkeleda Kapedani u emërua kryetare e Gjykatës së Elbasanit në 30 shtator 2020, pas dorëheqjes së gjyqtarit Zihni Shahu./CNA.al

VIDEO-Çmendet kryegjyqtarja e Elbasanit/ “Rrethi im është mafia”

Lajmet e fundit nga