LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosi me thikë 24-vjeçarin/ Policia vë në pranga fierakun

31 Maj 2021, 07:43, Aktualitet CNA

Policia e Fierit ka vënë në pranga autorin e plagosjes me thikë, të ndodhur mbrëmjen e kaluar.

Shtetasi Arbër Rasho, është arrestuar na policia pasi pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me thikë, shtetasin N. O., 24 vjeç, banues në Levan.

Njoftimi i policisë:

Plagosi me mjet prerës një shtetas, kapet dhe arrestohet në flagrancë autori i dyshuar i ngjarjes.

Pas marrjes së njoftimit se në lagjen ?1 Maj?, Levan, Fier, ishte plagosur me mjet prerës shtetasi N. O., menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, të cilat falë reagimit në kohë bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar, shtetasin A. R., i cili mbrëmjen e djeshme, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin N. O., 24 vjeç, banues në Levan.

24-vjeçari ndodhet në spitalin e Fierit, nën kujdesin e mjekëve. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan për veprën penale ?Plagosje e rëndë me dashje?, shtetasin A. R., 25 vjeç, banues në Levan, Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga