LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përplasja në KZAZ 30 në Tiranë/ Kodheli: Ka pasur persona të pautorizuar në proces

27 Prill 2021, 08:29, Politikë CNA

Kandidatja për deputete në Partinë Socialiste Mimi Kodheli deklaroi se gjatë zënkës së ndodhur dje në KZAZ nr.30 në shkollën 9-vjeçare ?1Maji?. Sipas saj, në qendrën e votimit ka pasur persona të pautorizuar. Kodheli u shpreh se ishte kërkuar ndihma e kreut të KQZ Ilirjan Celibashi për të vëzhguar situatën e cila sot është paraqitur më e qetë.

?Nuk di të them se kush është zënë dhe me kë. Por në gjykimin tim besoj që kanë pasur njerëz të pautorizuar dhe kjo ka sjellë edhe skenën që edhe u publikua. Për këtë kërkova ndërhyrje e kreut të KQZ për të verifikuar këtë situatë dhe sot situata është më e qetë. Dhe sot secili ka vëzhguesit e vet?, deklaroi Kodheli.

Koledhi gjithashtu  në intervistë për Abc-në u shpreh se nuk ka nevojë që ky proces të ketë ngarkesa emocionale të tepërta.

?Unë i bëj thirrje kolegëve të mi, të mbajnë larg njerëz të panevojshëm. Ne duhet të largohemi nga tendecat për të vënë në presion njeri-tjetrin kur Shqipëria është një vend shumë i vogël dhe nesër sërish do të jemi përballë njëri-tjetrit?, tha Kodheli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga