LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tom Doshi ja merr Kryemadhit në Shkodër/ LSI “me gisht në gojë”

27 Prill 2021, 07:32, Politikë CNA

Edhe shumë pak vota kanë mbetur pa numëruar në Shkodër.

Deri më tani janë numëruar 98.7 % e votave dhe sipas të dhënave Partia Demokratike vijon të kryesojë me 43.9%, e ndjekur nga Partia Socialiste me 28.3 %.
Supriza në këtë Bashki është se Partia e Tom Doshit ka arritur të lerë mbrapa LSI-në e cila ka marrë vetëm 9.1% të votave.

Partia Socialdemokrate ka 15.12% dhe projeksioni i mandateve deri tani është PD 5 mandate, 3 PS, 2 PSD dhe 1 LSI./CNA.al

Lajmet e fundit nga