LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me diferencë të konsiderueshme votash/ PD “rrëmben” Kurbinin

27 Prill 2021, 07:20, Politikë CNA

Në Bashkinë e Kurbinit përfundoi numërimi i kutive të votave. Partia Demokratike ka qenë ajo që doli fituese me një avantazh të konsiderueshëm votash.

Sipas të dhënëve të fundit nga mbyllja e numrit të 74 qendrave të votimit në këtë bashki mësohet se PD ka fituar me  12 876 vota, PS ka grumbulluar 7392 të votave dhe LSI ka arritur që të grumbullojë 2729 vota.

Ndërkohë në rang qarku PD ka grupuar 47.53 % të votave kundrejt 37.99 % të votave që mori PS-ja./CNA.al

Lajmet e fundit nga