LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Trego që je burrë dhe jep dorëheqjen”/ Qytetarët “masakrojnë” Metën

27 Prill 2021, 05:54, Politikë CNA

Prej mëngjesit të djeshëm, presidenti Ilir Meta nuk është shfaqur në asnjë media, si dhe është zhdukur nga rrjetet sociale.

Në një kohë kur procesi i numërimit të votave po shkon drejt fundit, Meta nuk po ?bëhet i gjallë?.

Kjo heshtje e Metës ka ?shqetësuar? qytetarët të cilët i kërkojnë llogari se ku është futur.

Në komentet në rrjetet sociale qytetarët i kërkojnë Metës të japë dorëheqjen menjëherë. Disa tjerë i kujtojnë sfurqet dhe sëptatat që Meta bënte kërkonte të mpriheshin në rast se vidheshin vota.

?Bleve shumë vota dhe nuk doli gjë në dritë. Mona ta shkatrroi partin. Tani trego që je burrë dhe jep dorheqjen meqë e ke thën vetë?, shkruan një qytetar.

Një tjetër shkruan: Metà ik Metà shporu.

Kujtojmë se deri në këto momente Partia Sociliste kryeson në rang kombëtar duke lënë pas PD dhe LSI./CNA.al

meta

 

Lajmet e fundit nga