LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Pse Basha u bë qesharak

27 Prill 2021, 07:57, Politikë CNA

Ditën e djeshme kreu i PD, Lulzim Basha doli para mediave dhe u shpreh se në fillim u numëruan kutitë që i përkasin bastioneve të Partisë Socialiste.

“Siç e dimë të gjithë, qendrat e para që numërohen, të cilat janë të përcaktuara nga partia në pushtet, favorizojnë historikisht partinë në pushtet”, tha Basha.

Kjo është një injorancë që njeriu më fillestar në politikë nuk do e thoshte. Basha u shpreh se kutitë po hapeshin sipas preferencave të socialistëve. Në fakt historikisht, kutitë në zgjedhje hapen sipas numrit rendor nja 1 dhe me radhë.

Lulzim Basha duke parë dje që Partia Socialiste ishte në avantazh tentoi të mbante me frymë dhe të gënjente njerëzit e tij. Sot, jemi drejt përfundimit të procesit të numërimit.

Në Korçë, në Vlorë, Fier, Elbasan, Gjirokastër ka fituar Partia Socialiste. PD ka marrë bastionet e saj, Shkodër, Dibër, Kukës, Lezhë.

Po tani çfarë do të thotë Lulzim Basha? Se dje na tha që ishin kutitë e zgjedhura nga Partia Socialiste. Po tani që janë numëruar kutitë në çdo qendër, edhe në bastionet e Partisë Demokratike?

Fjala e djeshme e Lulzim Bashës dhe video e mëposhtme janë turpi i radhës i kryetarit të PD, i cili sot nuk duhet të mendojë më për të qendruar në karrigen e kryetarit të PD.

Nëse ka një fije dinjiteti, vetëm për mashtrimet dhe turpet e skandalet e bëra ditët e fundit, duhet të japë dorëheqjen nga kryetari i PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga