LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Korça zgjodhi modelin e duhur të qeverisjes”/ Peleshi: Përulem para çdo qytetari

27 Prill 2021, 08:18, Politikë CNA

Drejtuesi politik i PS në qarkun e Korçës, Niko Peleshi ka mbajtur fjalim nga Rëmbeci ku ka shpallur fitoren e Partisë Socialiste në këtë qark.

Peleshi u shpreh se ky është një mandat shumë i rëndësishëm për PS ndërsa u zotua se do të punojnë për të gjithë ata që e votuan dhe ata që nuk e votuan PS.

?Dua të ndaj lajmin nga Rëmbeci ku sapo përfundoi numërimi. PS fitoi bindshëm një fitore të bukur në Korçë, ashtu si fitoi në gjithë Shqipërinë. Jemi në avantazh si në 2017. Të gjithë socialistët që votuan atëherë votuan edhe tani. Korça zgjodhi modelin e duhur të qeverisjes. Ne nuk jemi parti qe e shpallim fitoren si ngadhënjim ndaj kundërshtarëve. Përulem para cdo qytetari që na ka votuar dhe që nuk ka votuar. Fitorja ka emrim e qytetarëve?, u shpreh Peleshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga