LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pasion, tension, dashuri/ Surprizat e muajit Tetor për të dashuruarit dhe beqarët

30 Shtator 2020, 08:46, Horoskopi CNA
Pasion, tension, dashuri/ Surprizat e muajit Tetor për të dashuruarit

Dashuria në çift

Pasionante, por pak e vrullshme : dashuria këtë muaj mund të jetë si një duel, një përplasje, një nëntokë që kërkon dhe refuzon njëri-tjetrin.Ju ëndërroni për dashurinë ideale, atë të vërtetë, të madhe dhe mbizotëruese, por në fund gjithmonë përfundoni duke u përballur me një realitet krejt tjetër .Nëse ai që ju pëlqen është personi i duhur, kini durim: dashuria siç e ëndërroni nuk lind gjithmonë e bukur dhe e gatshme, por duhet të kultivohet. Koha do t’ju ndihmojë të maturoheni me partnerin tuaj dhe të rriteni së bashku.

Dashuria për beqarët

Çfarë muaj interesant për beqarët! Nëse jeni duke kërkuar një aventurë, mund ta gjeni lehtësisht atë që po kërkoni.Sidoqoftë, mos u pendo për të kaluarën : secila histori ka karakteristikën e vet dhe në të ardhmen, te partneri me siguri do ta gjeni herët a vonë, duhet të kërkoni karakteristika të tjera. Me pak fjalë, rregulli i parë për të gjetur dashurinë përfshin fshirjen e ish-it.

Dashuria në çift

Lini mënjanë pretekstet që ndezin debate dhe grindje, zakone të vjetra , inate të zakonshme dhe hapuni ndaj afeksionit , ndaj ndjenjave, ndaj asaj që përcakton vërtet një marrëdhënie dashurie: vetë dashuria.Çdo gjë tjetër është një skicë, shpesh një pengesë, sidoqoftë e domosdoshme sepse nuk jetoni vetëm me dashuri , dhe nëse jetoni së bashku, këtë e dini mirë.

Dashuria për beqarët

Tetori mund të jetë një muaj i shkëlqyeshëm për tu dashuruar. Kartat astrale janë ato të duhurat për ju për të luajtur ndeshjen në fushën e zemrës. Çfarë do të dëgjoni, thashetheme dhe komente. Qëndroni larg mediave sociale gjithashtu: pak diskrecion mbi historitë ende në vijën fillestare do të përfitojnë nga dashuria. Jini më të kujdesshëm.

Binjakët

Dashuria në çift

Ndoshta do të dëshironit të ndiheshit më të kënaqur , më të dëgjuar, të vlerësuar dhe të dashur. Nëse keni qenë në një çift për një kohë të gjatë, ky është një problem që prek shumë çifte, dhe për t?u marrë me të ju duhet durim dhe vetëdije , si dhe një dozë e mirë e aftësisë për të pyetur veten.

Dashuria për beqarët

Tetori duket si një muaj me shumë pasion . Ju mund të jetoni flirte të nxehta ose të vraponi pas një personi që nuk do t’ju rrotullojë për momentin ose përkundrazi, të jeni në qendër të vëmendjes së një personi që nuk ju bind vërtet.

Gaforrja

Dashuria për çiftet

Nëse ka probleme në çift, diskutime rreth familjes, të ardhmes ose punës, përdorni dialogun, kokën dhe zemrën .Mos u dorëzoni në dëshirën për të argumentuar dhe argumentuar, gjë që mund t’ju çojë në humbje shumë shpejt. Ndjenjat mund t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë është me të vërtetë e drejtë , çfarë të pranoni dhe çfarë të refuzoni dhe, nëse do të ishte ashtu, ndërmjetësoni gjithashtu, sepse heqja dorë nga një pretendim sot do të garantojë paqen nesër.

Dashuria për beqarët

Një qiell i kontrastuar plot kontradikta shpesh përfundon si ideal për të lejuar ato dashuri këmbëngulëse dhe të pasionuara të zënë rrënjë .Sepse asgjë si një kontrast i jashtëm nuk shërben për të bërë që historitë e vakëta dhe të parëndësishme të zhduken menjëherë dhe në vend të kësaj për të forcuar ato të forta dhe të bazuara në të vërtetën .

Dashuria në çift

Ky tetor duket se është një kohë konfrontimesh të gjalla me tjetrin tuaj domethënës.Nëse nuk jeni dakord, përpiquni të përqendroheni në afeksion, mos kini të drejtë me çdo kusht (nëse çështja në shqyrtim nuk është thelbësore për nevojat tuaja, natyrisht).

Dashuria për beqarët

Shkathtësia juaj mund të jetë një ndihmë por edhe një pengesë . Entuziazmi që do të ndjeni do t’ju lehtësojë në qasjet e para, por nëse jeni pak “shumë” rrezikoni të jeni i vrullshëm dhe i nxituar.Kini kujdes gjithashtu nga gafat dhe lëvizni pa bërë deklarata publike në mediat sociale: një histori dashurie në fillim është si një farë , ka nevojë për heshtje dhe diskrecion.

Virgjëresha

Dashuria në çift

Dialogu do të shërbejë si një bazë për ta bërë marrëdhënien të këndshme dhe projektet ose bashkëjetesën funksionale.Komunikimi i qartë i nevojave tuaja do të jetë një trampolinë e mirë për të përjetuar një periudhë paqësore dhe inkurajuese edhe për të bërë një zgjedhje të rëndësishme ose për të përcaktuar konturet e reja dhe ndoshta për të ndryshuar diçka.

Dashuria për beqarët

Një kohë e shkëlqyer ju pret të takoni personin që mund të përmbushë pritjet tuaja .Historitë që mund të lindin në tetor do të kenë si shenjën e tyre dalluese atë të qetësisë dhe thellësisë së ndjenjave .Prandaj dashuritë e qëndrueshme, të destinuara për t’ju dhënë besim. Kini kujdes vetëm të mos hiqni dorë: kushdo që ju pëlqen duhet t’ju pranojë për atë që jeni .

Peshorja

Dashuria në çift

Midis jetës së përditshme, angazhimeve familjare, disa ngjarjeve të papritura këtë muaj do të keni shumë gjëra në mendje sesa partneri juaj. Ose, këtu jeni në tension me zemrën tuaj, për shkak të mosmarrëveshjeve për të ardhmen e çiftit ose për shkak të familjes .Dikush, megjithatë, mund të jetë thjesht në krizë, thjesht duke dyshuar se ka ende situata pozitive që presin për këtë marrëdhënie. Në këtë rast, nuk do të ketë mungesë justifikimesh për një ndarje, nëse kjo është ajo që ju dëshironi.

Dashuria për beqarët

Tetori nuk duket si një nga muajt më të mirë për të rënë në dashuri me të, megjithatë, nëse po , ju sigurisht nuk do ta ktheni Cupidin prapa .Sidoqoftë, historitë e këtij muaji, me qiellin e paqartë dhe kontradiktor, nuk duket se lulëzojnë lehtë menjëherë. Mund të ketë konflikte për shkak të familjes në të cilën ata i përkasin , ndryshime të mëparshme të vështira, aq të theksuara sa të marrin ostracizmin e shoqërisë.

Akrepi

Dashuria në çift

Edhe nëse martesa juaj është e datuar, ju mund ta gjeni veten duke parë partnerin tuaj me ëmbëlsi të pafund, veçanërisht nëse mendoni për të gjitha ngjarjet që keni kaluar së bashku, të bukura dhe më pak të bukura.Dialogu është gjithashtu i shkëlqyeshëm, me komunikim që do t’ju lejojë të jeni të qartë, të shprehni saktë nevojat tuaja dhe të dëgjoni të dashurin tuaj me mirëkuptim të sinqertë .

Dashuria për beqarët

Dëshira juaj për të kapur emocione të reja do të jetë shumë e fortë. Si dhe sharmin që do të lëshoni, pasi do të jeni më magnetik se kurrë.Kështu që tetori mund t’ju mbajë disa surpriza shumë të mira, përveç indikacioneve për të kundërtën që ndodhen në tabelën tuaj të lindjes, natyrisht (por le të shpresojmë që jo!)Takimet e reja do të lehtësohen nga qartësia juaj , aftësia juaj për të prezantuar veten menjëherë për atë që jeni, gjë që do t’ju vendosë menjëherë në një pozicion të favorshëm .

Shigjetari

Dashuria në çift

Ndoshta do të dëshironit të përjetonit emocione më emocionuese, por nëse rutina e ka bërë dashurinë gri, këtu jeni duke u penguar, gati për të shndërruar pasionin e ngrohtë të këtij muaji në një forcë polemike.Shmangni hedhjen verbërisht të qortimit dhe ndaloni dhe mendoni . Ndoshta ekziston një mënyrë tjetër për të arritur qëllimin, por me të njëjtin probabilitet do të keni një pasqyrë të qartë të situatës vetëm në fund të tetorit.

Dashuria për beqarët

Çfarë dëshire të çmendur për të jetuar një histori dërrmuese! Shumë zjarre, shumë simpati në këtë moment shumë të nxehta dhe plot tërheqje fizike, por ato i ngjajnë zjarreve në tigan. Ndoshta nuk keni ide të qarta, por pasioni i Tetorit mund t’ju bëjë të hidheni kokë e këmbë në histori me njerëz që nuk i njihni akoma mirë dhe të cilët më pas rezultojnë të jenë zhgënjyes ose thjesht jo të përshtatshëm për ju.

Bricjapi

Dashuria në çift

Ju do të përjetoni marrëdhëniet midis një pasigurie dhe një dite shumë të këndshme . Për disa prej jush do të varet nga rutina, nga rrethanat e jashtme që do të përfundojnë duke ndërhyrë në qetësinë e çiftit por jo me afeksionin, i cili do të mbetet një pikë fikse .Për dikë tjetër, megjithatë, problemi do të përfaqësohet pikërisht nga marrëdhënia. Për ju, konsiderata disi të hidhura do të fillojnë të shfaqen. Ju do të duhet të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë.

Dashuria për beqarët

Dëshira për tu dashuruar është aty . Por edhe ajo e përcaktimit me kujdes të kufijve të privatësisë suaj, për të kuptuar se kush mund t’ju kuptojë vërtet dhe t’ju japë atë që ju nevojitet.Nëse bëhet fjalë për histori pa të ardhme, sigurisht që nuk do të keni shumë telashe. Por Venusi pëshpërit se po kërkoni diçka më shumë , se po ëndërroni një histori serioze, se po kërkoni një pikë referimi autentike që mund t’ju shoqërojë në udhëtimin tuaj.

Dashuria në çift

A është më mirë të argumentosh apo të bësh dashuri? Për ju përgjigjja, edhe nëse duket se është mjaft e qartë.Sidoqoftë, do të jetë e qartë për ato çifte në të cilat afeksioni është një realitet i caktuar, pavarësisht nga mosmarrëveshjet dhe grindjet.Për ato sindikata ku tërheqja është gjithashtu në krizë, e gjithë energjia e premtuar nga Marsi për erotizmin thjesht mund të kthehet në një forcë polemike dhe për këtë arsye t?i bëjë gjërat më keq dhe të përkeqësojë çdo konfrontim.

Dashuria për beqarët

Dëshironi konfirmim nga partneri juaj? Dëshironi të ndiheni më të kërkuar, të vlerësuar, të gjykuar? A jeni xheloz? Apo ndoshta ju jeni thjesht i bindur se diçka ekziston, por nuk keni prova të caktuara?Cilado qoftë mendimi i çuditshëm që po ju kalon në kokë, hyn në fund. Mos i mbaj për vete.

Peshqit

Dashuria në çift

Nuk do të jetë një muaj i veçantë për dashurinë, por një periudhë e çuditshme , në të cilën ndjesitë e pakapshme do t’ju lënë të pasigurt, të dyshimtë, të bindur edhe për veten tuaj.Do të jetë sikur një mjegull emocionale e hutuar ju mbështjell zemrën. Megjithatë, do të duhej shumë pak për të pastruar këto re të bëra nga ajri dhe pak më shumë.

Dashuria për beqarët

Kini kujdes për dashurinë me shikim të parë këtë muaj! Sepse do të jetë e lehtë të mashtrosh veten se ke një lloj të caktuar personi para vetes dhe pastaj të zbulosh se ke gabuar.Edhe pa faj, pa keqdashje, pa qëllimin e tjetrit: nëse arrini të jetoni ndonjë pasion me qetësi, pa menduar se është gjysma e mollës suaj, gjithçka do të jetë mirë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga