LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pamja dhe aktiviteti fizik/ Horoskopi i muajit Tetor për shëndetin

30 Shtator 2020, 09:09, Horoskopi CNA
Pamja dhe aktiviteti fizik/ Horoskopi i muajit Tetor për shëndetin

Asgjë për të thënë për energjinë tuaj, e cila do të jetë pika e fortë , shënimi karakteristik.Pra, një kohë e shkëlqyeshme për të filluar praktikimin e sporteve , gjithmonë nëse nuk po funksiononi tashmë në këtë kuptim.Mos e neglizhoni këtë praktikë të mirë të jetës dhe mirëqenies sepse do t’ju shërbejë për të kanalizuar sasinë e madhe të energjisë dhe për të shmangur nervozizmin dhe shqetësimin.

Ky muaj do t’ju ofrojë energji të qëndrueshme, por jo sublime, dhe kjo do të thotë që ju duhet të tërhiqni litarin vetëm një herë për ta gjetur veten të lodhur dhe të çalë . Menaxhoni mirë forcat tuaja! Në të kundërt, Tetori do t’ju japë një dëshirë të madhe për t’u kujdesur për pamjen tuaj, me rezultate të shkëlqyera .

Binjakët

Sektori që do t’ju japë më shumë kënaqësi mund të jetë ky.Angazhohuni nëse po përballeni me një rrugë të përmirësimit të shëndetit, nëse, për shembull, duhet të ndiqni trajtime ose ushqime specifike.Ju mund të merrni rezultate të shkëlqyera edhe nëse luani sport. Aktiviteti fizik rekomandohet shumë me vendosmërinë që keni në dispozicion.

Gaforrja

Nuk është koha më e mirë për energji. Yjet e duhura sugjerojnë që të jeni të kujdesshëm , të mos stresoheni dhe lodheni shumë, sepse aftësitë tuaja të qitjes mund të mos jenë të shpejta dhe efikase . Nga ana tjetër, do të shijoni një periudhë të shkëlqyeshme për t’u kujdesur për bukurinë tuaj: e mirë për një ndryshim të pamjes, e cila do të mendohet dhe efektive .

Energji dhe gjallëri e lartë dhe një formë e lakmueshme fizike . Nëse ndonjë gjë, pika e dobët mund të jetë energjia mendore, e cila sugjeron të mbani shënime në mënyrë që të mos harroni gjërat dhe të relaksoheni para gjumit: shumë mendime nuk favorizojnë pushimin. Në përgjithësi edhe pse do të jeni mirë. Një muaj i shkëlqyeshëm për sportet.

Virgjëresha

Vitaliteti juaj do të vendoset në nivele të qëndrueshme . Asgjë veçanërisht goditëse, pra, por edhe të jesh në gjendje të kesh energji të mjaftueshme për të përballuar jetën e përditshme do të jetë një qëllim i mirë. Tetori dallohet për mundësinë e përmirësimit të pamjes tuaj : përkushtojuni pamjes dhe kujdesit të lëkurës dhe flokëve: rezultate të jashtëzakonshme.

Peshorja

Nervozizmi dhe stresi mund ta vështirësojnë këtë periudhë. Mundohuni të mos e tërheqni litarin dhe të relaksoheni sa më shpejt që të mundeni, dhe ashtu siç preferoni .Përkushtimi i vetes për hobi, argëtim dhe forma të tjera argëtimi do të jetë shumë i dobishëm për mirëqenien tuaj . Gjithashtu kujdes për gjumin dhe mos e fajësoni veten për ndonjë shqetësim.

Akrepi

Energji e mjaftueshme për angazhimet tuaja ditore, edhe nëse është mesatare. Nuk është një fazë e bujshme, pra, por nuk do të keni për çfarë të ankoheni.Qielli do t’ju favorizojë veçanërisht në lidhje me formën estetike , e cila mund t’ju japë kënaqësi të madhe nëse doni të punoni shumë për të përmirësuar pamjen , ose bukurinë e lëkurës dhe flokëve.

Shigjetari

Energji e shkëlqyeshme , gjallëri e madhe dhe shumë dinamizëm: një situatë inkurajuese për shëndetin tuaj, e cila do t’ju lejojë të rigjeni një formë të mirë fizike dhe t’i përkushtoheni sportit, nëse e vlerësoni atë, ose të kryeni aktivitetet tuaja të përditshme pa mbërritur në mbrëmje me bateritë shkarkimet.Për estetikën, është më mirë të përqendroni çdo ndryshim në fund të muajit .

Bricjapi

Nervozizmi dhe energjia e ulët do të tërheqin profilin e një muaji jo veçanërisht inkurajues për t’u kujdesur për ju.Por, dorëzimi ndaj zakoneve të këqija dhe përtacisë do të jetë pikërisht ajo që duhet të shmangni të bëni, sepse do të kishte efekt vetëm të kontribuoni në këtë pamje më pak se inkurajuese.

Energji e lartë !Do të jeni mirë dhe do të vëreheni nga entuziazmi me të cilin do të përballeni me ngjarjet e jetës së përditshme, sportin ose interesat tuaja personale. Ju gjithmonë do të dëshironi të bëni dhe do të jeni super dinamik.Për zgjedhje estetike, përpiquni të shtyni ato më revolucionare në fund të Tetorit: sepse do të keni ide vërtet fenomenale.

Peshqit

Asgjë në veçanti për të raportuar. Energjia fizike në nivele të qëndrueshme , disi më e lartë drejt fundit të tetorit. Ndërsa energjia mendore do të jetë në kulmin e saj për pjesën më të madhe të muajit.Kushtojini vëmendje shikimit hiperkritik në pasqyrë: kjo mund t’ju bëjë të pasigurt dhe t’ju bëjë të shihni defekte inekzistente ose më keq se ato që nuk jeni./ CNA.al

Lajmet e fundit nga