LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të mos hapen negociatat”/ David Lega: Qeveria shqiptare e ashpër me gazetarët, e butë me trafikantët

22 Qershor 2020, 17:02, Politikë CNA

Raportri për Shqipërinë në PE dhe eurodeputeti suedez, David Lega, ka kundërshtuar hapjen e negociatave për vendin tonë në mbledhjen që po zhvillohet në Parlamentin Europian.

Lega tha se negociatat me Shqipërinë nuk duhet të hapen dhe për këtë fajësoi qeverinë.

Ai deklaroi se qeveria është shumë e ashpër me gazetarët dhe shumë e butë me trafikantët e drogës.

?Qeveria është shumë e ashpër me gazetarët dhe shumë e butë me trafikantët. Pa ndryshuar ky raport, s?ka çelje negociatash?, tha prerë eurodeputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga