LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eurodeputeti Gahler “godet” qeverinë/ Pse nuk jepet informacion për dosjet 184 dhe 339

22 Qershor 2020, 16:48, Politikë CNA

Koordinatori i EPP për komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian, Michael Gahler, ka qenë i ashpër me Shqipërinë në mbledhjen që po zhvillohet në PE, ku po diskutohet edhe integrimi në BE.

Gahler kujtoi audio-përgjimet e shitblerjes së votës dhe kërkoi të dijë se përse nuk po jepet informacion se çfarë po ndodh me dosjet 184 dhe 339 të bandave të Durrësit, ku është përfshirë edhe ish- kryebashkiaku Vangjush Dako.

?Lufta kundër krimit të organizuar dhe hetimi i kujtdo që është përfshirë në shitblerjen e votave janë 2 nga 15 kushtet e BE që Shqipëria duhet të përmbushë përpara nisjes së konferencës së parë mdërqeveritare për negociatat e anëtarësimit?, nënvizoi Gahler./ CNA.al

Lajmet e fundit nga