LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Gazmend Bardhi: Një Krybashkiak i qarkut të Tiranës me precedent penal

20 Janar 2020, 21:42, Politikë CNA

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, i ftuar në emisionin ?Opinion? mbrëmjen e sotme, ku po flitet për kryebashkiakët me precedent penal, ka zbuluar se janë edhe 10 raste të tjera pas atij të e Agron Malajt, duke përfshirë edhe një kryetar bashkie në qarkun e Tiranës.

?Veprimi është i tillë, ne marrim indicie prej qytetarëve nga strukturat tona, por dhe nga struktura brenda PS. Ka patur raste për denoncime për një apo dy individë kemi marrë informacione brenda PS. Pasim marrim indiciet i verifikojmë. Denoncimet janë anonime dhe ne i ruajmë anonimitetin. Verifikojmë fillimisht se çfarë ka deklaruar vetë personi. Pastaj shikojmë nëse personi ka udhëtuar apo jo në drejtim të vendit ky dyshohet se ka kryer veprën penale apo është i dënuar. Në momentin që dalim në konferencë këta persona janë verifikuar nga ne.

Kemi dhe 10 raste të tjera. Jemi duke e verifikuar rastin. Pogradeci është një prej atyre rasteve. Ka indicie të qenësishme, jemi duke provuar në fazën përfundimtare për një Kryetar Bashkie në qarkun e Tiranës. Është e vërtetuar por enden nuk kemi në dorë dokumentacionin?. theksoi Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga