LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Hajdari/ Do rikthej të drejtën e qytetarëve me Referendum

20 Janar 2020, 17:12, Politikë CNA

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari, në këtë hapje të sesionit të 6 të legjislaturës, ka qenë e ashpër me opozitën joparlamentare dhe mazhorancën.

Ajo paralajmëroi se nëse do të jetë e nevojshme, do mundohet ta rikthejë të drejtën e qytetarëve edhe përmes një referendumi popullor.

?Dua të theksoj që ne duhet të testojmë se çfarë duan qytetarët shqiptarë dhe t?i japim të drejtën, duke e testuar ndoshta edhe përmes një referendumi apo çfarëdolloj forme tjetër, por ne kemi besimin që shumica dërrmuese e shqiptarëve kanë pritshmëri të larta dhe ne na takon t?i japim shqiptarëve atë që duan. Ne duhet të mbrojmë vendin tonë dhe t?i kthejmë vendit shpresën. Unë mendoj se qytetarët duhet të zgjedhin me lista të hapura ata njerëz që ata mendojnë se do t?i përfaqësojnë denjësisht. Dua t?i kujtoj qytetarëve se e drejta e tyre për të votuar atë që duan në këtë parlament do të rikthehet?, theksoi deputetja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga