LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Lobimi rus”/ Strazimiri i përgjigjet Ballës: Kooperativist

20 Janar 2020, 13:08, Politikë CNA

Ish deputeti i PD, Gent Strazimiri ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për çështjen e lobimit rus.

Sipas Strazimirit u zhvillua një hetim në lidhje me këto akuza ndaj Presidentit Trump, nga ku rezultoi që ?nuk ka asnje provë a indicie që të përligjë akuzat për lidhje midis fitores së Donald Trump dhe Putinit a Kremlinit?

?Ky hetim bindi Nensi Pelosin dhe Hillary Clinton por jo Taulant Ballën(?!)
Ai është i vetmi në rruzull që nuk heq dorë nga bindja që ?Presidenti Trump është njeri i Putinit?, dhe se ?që të lobosh pranë tij duhet të paguash pare tek rusët e Putinit? ?
Kaq kooperativiste është ?çështja?!
Kaq kooperativiste është logjika!
Kaq kooperativiste ka mbetur kooperativa që Presidentin Trump e quajti ?turpi i njerëzimit?!
P.S. Ai momenti kur dyshon që sh. Enver nuk e kishte dhe aq keq kur i ndau veç ca shqiptarë në:
? të denjë për të ngrënë vetëm bukë misri (madje me misër të refuzuar nga lopët).
Sh. Enver i ka njohur më mirë se i ka ende të vetët?, shkruan Strazimiri./CNA.al

Lajmet e fundit nga