LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hajdari dhe Gjiknuri letër ODIHR/ “Na dërgoni ekspert për Reformën Zgjedhore”

20 Janar 2020, 17:43, Politikë CNA

Bashkëkryetarët e Komisionit parlamentar për Reformën Zgjedhore i kanë dërguar një letër OSBE/ODIHR.

Mësohet se Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri i kanë kërkuar ODIHR-it dërgimin e një eksperti për Reformën Zgjedhore.

Eksperti i ODIHR, së bashku me ekspertët vendas, do punojnë për hartimin e drafteve përfundimtare në kuadër të Reformes Zgjedhore.

Kjo kërkesë vjen vetëm pak ditë pasi opozita joparlamentare u ul publikisht në tryezën e Reformës Zgjedhore me mazhorancën, ndonëse kishte deklaruar më parë se nuk do të ulej./ CNA.al

Lajmet e fundit nga