LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Ushtari" i Ramës zgjidhet Inspektor i Lartë i Drejtësisë/ Motra deputete nuk i jep votën

20 Janar 2020, 17:23, Politikë CNA

Artur Metani është zgjedhur sot nga Parlamenti si Inspektori i Lartë i Drejtësisë.

Deputetët e kanë zgjedhur në krye të këtij institucioni me 98 vota pro dhe 8 kundër.

Metani është vëllai i deputetes socialiste Eglantina Gjermeni, por kjo e fundit nuk ka votuar për kandidaturën e tij.

Siç e ka paralajmëruar edhe më parë CNA.al, kandidimi i Metanit për ILD-në, nuk ka qenë i rastësishëm, por i projektuar nga kryeministri Edi Rama “ushtar” i të cilit ai vijon të jetë edhe pse mban postin e Avokatit të Shtetit.

E shkuara e Metanit dhe lidhjet e tij të afërta me Qeverinë, e dërguan atë drejt dyerve të ILD-së. Fatkeqësia e ngjitjes së tij në krye të inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë qëndron në faktin se me këtë akt institucionet e majës së drejtësisë po përqëndrohen në duart e njerëzve të kryeministrit Rama dhe të Soros-it.

CNA.al në disa publikime të mëparëshme, ka bërë me dije rrezikun e që vjen nga emërimi i Artur Metanit në këtë detyrë, duke zbardhur qënie e tij në postin e drejtorit për Legjislacionin dhe Antikorrupsionin në Kryeministri dhe disa pozicione pranë zyrtarëve më të lartë të PS-së, përfshi edhe si i emëruar nga Rama në pozicionin e Avokatit të Shtetit.

ILD po i dorëzohet Soros-it/ Zbardhet e kaluara e errët e Artur Metanit

Kandidati i Rilindjes për në ILD/ Artur Metani fsheh të ardhurat nga Soros

Lajmet e fundit nga