LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dëbimi i dy diplomatëve/ Reagon Irani: Shqipëria duhet të kthehet në rrugën e duhur

20 Janar 2020, 18:13, Politikë CNA

Irani ka reaguar për herë të parë pas dëbimit të dy diplomatëve nga vendi ynë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Abbas Mousavi, thotë se Shqipëria ka bërë disa gabime por duhet të kthehet në rrugën e duhur.

?Shqipëria ka bërë disa gabime dhe ne ndiejmë se ngjarjet në rajonin tonë kanë krijuar disa keqkuptime për Shqipërinë; ne rekomandojmë që ata të mos lidhin marrëdhëniet tona të mira me një vend të tretë ?

Shqipëria duhet të kthehet në rrugën e duhur dhe ajo në të cilën është tani nuk është e duhura?, shkruan më tej ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga