LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spanjë/ Rojet bregdetare shpëtojnë 626 emigrantë në ujërat e Mesdheut

3 Shtator 2018, 22:09, Aktualitet CNA

Rojet bregdetare spanjolle kanë shpëtuar 626 emigrantë në ujërat e Mesdheut.

Mësohet se emigrantët, të cilët ishin nisur me 16 varka të ndryshme, por të papërshtatshme për lundrim, janë pikasur në ngushticën e Gjibraltarit dhe në detin Alboran.

Kujtojmë këtu se sipas Organizatës Ndërkombëtare për Emigracionin, më shumë se 28.500 emigrantë kanë mbërritur në vendin Iberik përmes Mesdheut, që prej fillimit të këtij viti dhe janë strehuar në Spanjë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga