LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha dhe Xhafaj akuza Bashës/ Reagon deputeti demokrat

3 Shtator 2018, 20:46, Aktualitet CNA

Pas akuzave të kreut të grupit parlamemntar të PS-së, Taulant Balla dhe ministri të Brendshëm Fatmir Xhafaj adresuar PD-së dhe kreut të saj për situatën e krimit në Shkodër, ka reaguar deputeti Flamur Noka.

Në një postim në rrjetet socialr, Noka shkruan akuzat e Xhafajt dhe Ballës janë vetëm mashtrime dhe bëhen me qëllim që të mbulohet situata e krimit në këtë qytet.

 Postimi i plotë:

Gjysem te vertetat jane gjithmone genjeshtra!

Te tilla jane mashtrimet e Farmir Xhafes dhe Taulant Balles per te mbuluar situaten e rende te krimit ne Shkoder.

E verteta eshte se nga 16 vrasje ne 2010-en, qeveria e Partise Demokratike zbuloi dhe coi para drejtesise 15 prej fajtoreve.

Ky eshte ndryshimi mes qeverise se PD dhe asaj te PS.

Me PD ne qeveri, kriminelet ndiqeshin, arrestoheshin dhe çoheshin para drejtesise!

Me PS ne qeveri, Edi Rama i dha pushtet krimit, prandaj nga 6 vrasje dhe 2 rrembime personash brenda 3 muajve nuk eshte zbuluar asnje!

Kjo eshte e verteta qe Fatmir Xhafaj dhe Taulant Balla nuk e thone dot, sepse jane pjese e krimit!

Çlirimi i qeverise nga krimi eshte prioriteti i opozites dhe do te qendrojme bashke me qytetaret deri ne fitore?. /CNA.al

Lajmet e fundit nga