LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha flet me emra/ Bandat që sundojnë Shqipërinë

3 Shtator 2018, 20:10, Aktualitet CNA

Atë që nuk e bëri Lulzim Basha në fjalën e tij e bëri ish-kryeministri Sali Berisha.

Pas përfundimit të mbledhjes së Partisë Demkratike në Shkodër, Berisha ka folur me emra për bandat që sundojnë Shqipërinë, me të cilat gjithashtu kryeministri Rama flet tërë ditën në telefon.

Ish-kryeministri Berisha në prononcimin e tij ka theksuar bandën e Bajrave dhe Lulzim Berishës.

?Mesazhin e Shkodrës ta kemi parasysh të gjithë shqiptarët. Mesazhi i këtij qyteti është se nuk duhet duruar fati yt. Ne nuk duhet të durojmë më tutje. Nuk janë bandat superfuqi. Ato janë superfuqi sepse kanë kryeministrin me vete. Sepse kanë qeverinë me vete. Forcat politike nuk mund ti shfarosin bandat vetë. Por duhet të përdorin çdo mjet për të fshirë nga faqja e dheut, një qeveri kriminale, një qeveri droge.

Pse policia nuk përballet me bandat që terrorizojnë Shkodrën, Elbasanin, Vlorën.

Së pari është e kanabizuar dhe së dyti si mund të përballet kryeministri me bandat, kur ministri është vëllai i kryebanditit të Vlorës. Kur kryeministri flet gjithë ditën në telefon me bandën e Bajrave, me bandën e Lulzim Berishës dhe çdo bandë në Shqipëri”,- u shpreh Berisha. /CNA.al

Lajmet e fundit nga