LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Aksident i rëndë në Spanjë/ Ndërrojnë jetë gjashtë persona

3 Shtator 2018, 19:51, Aktualitet CNA

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë mesditës së sotme në Spanjë.

Mediat spanjolle raportojnë se nga përplasja e një autobusi me një nga shtyllat e mbikalimit kanë mbetur të vdekur gjashtë persona, si dhe janë plagosur 16 të tjerë.

Mësohet dhe se njëri prej të plagosurve është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e emergjencave, garda civile dhe policia, si dhe një helikopter i urgjencave që ka transportuar gjithashtu disa të plagosur në qendrat shëndetësore më të afërta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga