LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lidhja e mazhorancës me krimin/ PD nuk i ndahet deputetit socialist

3 Shtator 2018, 16:08, Aktualitet CNA

Nga mbledhja e jashtëzakonshme në Shkodër kreu i opozitës, Lulzim Basha është shprehur se Shkodra dhe Shqipëria nuk mban më.

Basha ka thënë se Rama ka bërë pakt me kriminelët nga veri në jug dhe se qytetarët shqiptarë nuk kanë pse ta durojnë më këtë gjë.

Sipas Bashës për këtë gjë shembulli tipik është deputeti Jurgis Çyrbja kjo sepse Rama mban lidhje të ngushta me të.

Nga kjo mbledhje Basha ka lëshuar edhe akuza të ashpra kundër Taulant Ballës dhe ministrit Fatmir Xhafaj, për të cilët u shpreh se janë eksponetë të krimit të organizuar në Shqipëri.

Basha ka nënvizuar edhe se PS-ja është një forcë politike që i ka bërë baypass krimit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga