LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettel i papërmbajtshëm/ Siguron pole position në shtëpinë e tij

21 Korrik 2018, 15:13, Aktualitet CNA
Vettel i papërmbajtshëm/ Siguron pole position në

Pilot gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka arritur të sigurojë pole position në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hockenhaimit në Gjermani.

Vettel e ndali kronometrin në 1?11??212, duke lënë pas finlandezin e Mercedes Valteri Bottas.

Ndërkohë shoku i skuadrës së Vettel, Raikonen, arriti të pozicionohej i treti.

Gjërat nuk shkuan aspak mirë për kampionin e botës në fuqi, Lewis Hamilton.

Britaniku u detyrua të tërhiqet nga provat pas një problemi teknik dhe do të niset nesër nga veni i 14.

Aktualisht kampionati kryesohet nga Vettel më 171 pikë, i ndjekur nga britaniku Hamilton me 163 pikë. /CNA.al

Lajmet e fundit nga