LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpëtoi një zog dy vite më parë, ja si ndryshoi jeta e tij

21 Tetor 2016, 12:05, Lifestyle CNA

Kur dikush bën një akt të mirë kurrë nuk ngelet pa një shpërblim edhe nëse ky akt është shumë i vogël dhe përfshin një zog të vogël të verdhë. Amerikani Mike Jivanjee gjatë një shëtitje në me miqtë e tij vuri re se një zog i vogël ishte duke u mbytur në liqen dhe e shpëtoi. Maike vendosi që të kujdesej për zogun deri në momentin që ai të rritej dhe të kishte mundësi të kujdesej vet për veten e tij.

Më vonë Mike zbuloi se zogu që kishte shpëtuar ishte femër dhe i vendosi emrin Kyle. Pas 2 vitesh ai e çoi zogun që tashmë ishte rritur dhe ishte një patë e madhe e cila kishte mundësi të kujdesej për veten e saj, disa kilometra larg qytetit dhe e lëshoi në natyrë. Por, për çudi të Mike, kur ai u kthye në shtëpi zbuloi se Kyle kishte kohë që po e priste në dritare. Tashmë shoqja më e mirë e Mike është pikërisht Kyle e cila e ndjek nga mbrapa kudo./Citynews.al

Lajmet e fundit nga