LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfim/Performanca ime në shtrat po shkatërron martesën tonë

20 Tetor 2016, 21:50, Lifestyle CNA

?Kemi 20 vite të martuar por, unë kam pasur gjithmonë probleme në shtrat përsa i përket kohës së aktit seksual e cila ka qenë gjithmonë e shkurtër. Bashkëshortja ime nuk është ankuar kurrë por, e ndiej që thellë brenda asnjë prej nesh nuk është i lumtur më. Tashmë kjo gjë ka sjellë edhe probleme në komunikimin tonë dhe e ndiej që përditë dhe më shumë po largohemi nga njëri-tjetri. Dua ta zgjidh këtë problem por, nuk di se si?, kjo është letra e një burri drejtuar psikologes së ?The Sun?, i cili kërkon një këshillë prej saj se si mund të veprojë.

?Komunikimi i pakët midis çifteve shpesh shkakton më shumë dëme sesa një preformancë jo e mirë në shtrat. Duhet të flasësh me bashkëshorten tënde dhe ti tregosh se ke dëshirë të filloni një kapitull të ri në martesën tuaj. Foli hapur asaj dhe ajo mund ta gjejë më të thjeshtë të fillojë të flasë me ty?, shkruan psikologia në përgjigjen e saj. /Citynews.al

Lajmet e fundit nga