LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shokët e skuadrës nuk e duan më Levandovskin në skuadër

24 Qershor 2022, 09:47, Sport CNA
Shokët e skuadrës nuk e duan më Levandovskin në skuadër

Shokët e Bajernit nuk e duan më Robert Levandovskin. Lajmi vjen nga britanikja “The Athletic”, e cila zbulon se futbollistët e kampionëve të Gjermanisë janë lodhur me kërkesat e vazhdueshme të sulmuesit polak për të lënë skuadrën këtë merkato.

33-vjeçari ka shumë kohë që përpiqet të pilotojë një transferim te Barcelona një vit përpara se t’i skadojë kontrata në Mynih, por deri tani klubi u ka rezistuar presioneve të futbollistit.

Historisë sime me Bajernin i ka ardhur fundi. Unë nuk mund të imagjinoj një bashkëpunim të mëtejshëm pozitiv. Shpresoj që ata të mos më pengojnë të largohem vetëm sepse munden.

Transferimi është zgjidhja më e mirë për të gjithë”, tha sulmuesi. Por zërat e pakënaqësive me sjelljen arrogante të sulmuesit kanë sjellë pakënaqësi te shokët e skuadrës në “Allianz Arena”.

Ata shpresojnë që ai të largohet, ndërsa janë të lodhur me presionet e tij të vazhdueshme dhe kanë frikë se mbajtja e tij e sforcuar në skuadër mund të dëmtojë paraqitjet e skuadrës në fushë sezonin e ardhshëm.

Lajmet e fundit nga