Renato Sançez "djeg" Milanin, portugezi do të firmosë me PSG-në

3 Gusht 2022, 13:02, Sport CNA
Renato Sançez "djeg" Milanin, portugezi do të firmosë

Renato Sançez do të jetë futbollisti më i ri i PSG-së. Kjo është ajo çfarë shkruajnë mediat franceze dhe italiane.

Portugezi prej kohësh ishte në qendër të vëmendjes nga kampionët e Francës dhe Milani, me kuqezinjtë që provuan dhe një goditje në orët e fundit.

Gjithsesi, ëndrra e kuqezinjve për të firmosur me Sançezin është shuar përfundimisht, pas transferimit të Uajnaldumit te Roma. Kjo lëvizje ka bërë të mundur që mesfushori luzitan dhe klubi i tij, Lila, të binden nga oferta e PSG-së.

Lajmet e fundit nga