LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mësohet arsyeja e mungesës së Liridon Latifit në stërvitjen e Vllaznisë

24 Qershor 2022, 10:39, Sport CNA
Mësohet arsyeja e mungesës së Liridon Latifit në

Sulmuesi i krahut, Liridon Latifi, po kalon një virozë dhe prandaj ka munguar në stërvitjet e ditëve të fundit. Burime në klub tregojnë për gazetën se lojtari ka pasur probleme me stomakun dhe ka qenë e pamundur për t’u bashkuar me grupin.

Megjithatë, gjasat janë që sot ai të rikthehet në stërvitje. Gjithashtu me probleme janë edhe tre lojtarë të tjerë, pikërisht sulmuesit Kaina Nunjesh dhe Ardit Hoxhaj, si dhe mesfushori Fjoart Jonuzi.

Braziliani ka një dëmtim në kavilje, ndërsa vlonjati dhe kuksiani kanë probleme muskulore. Për të mos u agravuar situata, të tre lojtarët janë lënë pushim këto ditë dhe kanë qenë në kujdesin e fizioterapistit Ilirjan Haxhaja. E rëndësishme për stafin teknik është fakti se nuk bëhet fjalë për dëmtime të rënda.

Lajmet e fundit nga