LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllen pjesët e para/ Real Madridi shënon dy herë me penallti, në avantazh edhe Lajpcigu

2 Nëntor 2022, 19:31, Sport CNA

Mbyllen pjesët e para/ Real Madridi shënon dy herë me penallti,

Janë mbyllur pjesët e para, në dy ndeshjet e Ligës së Kampioneve, në grupin F.

Pas 45 minutave të para, Real Madrid është në avantazh të dy golave ndaj Sëlltikut. Madrilenët i shënuan të dy golat me penallti, ku fillimisht ishte Modric në minutën e 6 dhe më pas Rodrigo në minutën e 21-të.

Edhe Sëlltiku kishte një penallti, por Joranovic gaboi nga 11 metra në minutën e 35-të.

Në ndeshjen tjetër, Lajpcigu është në avantazhin e një goli ndaj Shahtjar Donjetsk. Gjermanët i janë falur golit të Nkunku në minutën e 10-të. Nëse ndeshjet përfundojnë kështu, atëherë fazën e grupeve e kalojnë Real Madrid dhe Lajpcigu, ndërsa Shahtjar shkon në Europa League.

Lajmet e fundit nga