LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murinjo zbulon se çfarë foli me Pep Guardiolën gjatë ndeshjes Barcelona-Inter 2010

2 Nëntor 2022, 10:52, Sport CNA

Zhose Murinjo mundi Pep Guardiolën në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2010. Gjatë ndeshjes pati një përleshje mes Murinjos dhe Guardiolës.

Trajneri portugez ka zbuluar fjalët e sakta që i tha Pepit atë ditë.

“Kur Busquets ra pothuajse pa ndjenja, unë isha mes stolit tonë, dhe stolit të tyre, vendit ku Tiago Mota u përjashtua”, tha Murinjo për "La Gazzetta dello Sport".

“Me bisht të syrit, pashë pankinën e Barcelonës duke festuar fitoren.

“Guardiola thirri [Zlatan] Ibrahimovicin për të folur për taktikat: ata duhej të luanin në lojë me fuqi 11 kundër 10.

“Unë thjesht i thashë: Mos e nis festën, loja nuk ka mbaruar ende.

Ndeshja në "Camp Nou" përfundoi 1-0, por Interi fitoi 3-2 në total për të mundur Bajernin në finale dhe për të fituar trofeun. 

Lajmet e fundit nga