LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ksavi: Tani synojmë të fitojmë Europa League

2 Nëntor 2022, 09:38, Sport CNA

Trajneri Ksavi Hernandez e ka komentuar fitoren e Barcelones 2-1 ndaj Plzenit në Champions League, teksa ka thënë se tashmë ky ekip synon ta fitojë garën e dytë më të rëndësishme të futbollit europian, Europa League.

“Jam i kënaqur me disa gjëra, po jo edhe më shumë të tjera. Viktoria Plzen e bëri një lojë me intensitet të lartë, krijuan më shumë raste. Ishim të mirë, por vuajtëm shumë, mbi të gjitha në mbrojtje”, deklaroi fillimisht trajneri katalunas për “Movistar”.

E kishim një eksperiencë negative. E kishim kualifikimin në mes të duarve tona. E bëmë një lojë të mirë në Mynih, por pa përfituar asgjë. Champions-i është kështu, fatkeqësisht. E njëjta gjë ndodhi edhe në Milano dhe kjo gjë na i vështirësoi punët”, vazhdoi Ksavi.

Europa League? Tash objektiv yni është të shkojmë deri në finale dhe ta fitojmë atë”, përfundoi trajneri i Barcelonës. 

Lajmet e fundit nga