LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rrëfimi tonditës i Nojerit: Kisha kancer në lëkurë

2 Nëntor 2022, 13:43, Sport CNA
Rrëfimi tonditës i Nojerit: Kisha kancer në lëkurë
Manuel Neuer

Portieri i Bajernit të Mynihut dhe kombëtares gjermane, ka lëshuar së fundmi një deklaratë shokuese për mediat, pas mungesave të tij të shumta në ndeshjet e fundit.

Ai u shpreh se i është dashur që të përballet me kancerin e lëkurës dhe gjithashtu se është operuar tri herë, teksa tani është duke marrë një linjë produktesh me kremra për mbrojtjen e lëkurën, së bashku me tenisten Anxhelik Kerber.

“Ne të dy kemi një histori shumë personale për sa i përket lëkurës. Anxhelika ka hiperpigmentim të shkaktuar nga dielli, ndërsa në rastin tim, bëhet fjalë për një kancer lëkure në fytyrë, që më është dashur ta operoj tri herë”, u shpreh portieri veteran gjerman.

Prezenca e Nojerit në Botëror ishte në mëdyshje, për shkak të dëmtimit në shpatull që mori disa javë më parë, por Nagelsman ka konfirmuar se gardiani do të jetë prezent në sfidën e radhës me Herta Berlin në kampionat.

Lajmet e fundit nga