LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bylisi dhe Teuta ndajnë pikët, nuk ka fitues në Ballsh

2 Nëntor 2022, 15:32, Sport CNA

Bylisi dhe Teuta ndajnë pikët, nuk ka fitues në Ballsh

Bylisi dhe Teuta kanë ndarë pikët së bashku, në një barazim me rrjeta të paprekura 0-0, në stadiumin “Adush Muça”, e vlefshme për javën e 11-të në Kategorinë Superiore.

Një sfidë me shumë raste për gol dhe me pretendime për penallti nga të dy krahët, por me arbitrin kryesor, Eldorjan Hamiti, që nuk ka vërshëllyer në asnjë nga të dyja rastet.

Durrsakët nga minuta e 84-t kanë qenë në inferioritet numerik, pasi qendërmbrojtësi Artan Jazxhi ka marrë kartonin e dytë të verdhë pas një faulli të shkaktuar në dëm të kundërshtarit.

Me këtë ndalesë, Bylisi ngjitet përkohësisht në vendin e shtatë me 12 pikë, ndërsa Teuta e Bledi Shkëmbit mbetet sërish në vendin e fundit me 8 pikë të grumbulluara.

Lajmet e fundit nga