LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erzeni siguron qëndrimin në Superiore, Korabi nuk ia del dot

4 Qershor 2023, 19:40, Sport CNA

Erzeni ka siguruar qëndrimin në Superiore, për sezonin e ardhshëm. Shijakasit triumfuan në finalen e “play out” ndaj Korabit me rezultatin 2-1.

Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1, pas golave të Sadikit për Erzenin në minutën e 4-t dhe Tabakut për Korabin në minutën e 20-të.

Në shtesa, skuadra e Delliasit e nisi më kërkuese, teksa gjeti golin e avantazhit me Mehmetin në minutën e 97-të.

Këtë avantazh Erzeni e ruajti deri në fund, duke siguruar kështu qëndrimin. Ndërkohë mbyllet rrugëtimi për Korabin, që nuk ia del dot të ngjitet në elitë dhe sezonin e ardhshëm do të luajnë në Kategorinë e Parë.  

Lajmet e fundit nga