LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arrihet marrëveshja, ish-mesfushori i Partizanit firmos me Skënderbeun për dy sezone

4 Qershor 2023, 17:12, Sport CNA

Arrihet marrëveshja, ish-mesfushori i Partizanit firmos me Skënderbeun

Skënderbeu dhe Dean Liço do të jenë së bashku edhe për 2 sezone të tjera. Lajmi konfirmohet për “Panorama Sport” nga burime të sigurta në klubin korçar. Një marrëveshje e cila shton cilësinë e mesfushës së ekipit bardhekuq për sezonin e ardhshëm.

Në fakt, ka qenë një prej kërkesave kryesore të trajnerit Ivan Gvozdenoviç, i cili donte me çdo kusht të kishte pjesë të ekipit fantazistin korçar. Nga ana tjetër, edhe vetë Liço, pas një sezoni të mirë me Skënderbeun, ka shprehur pëlqimin për të qenë pjesë e ekipit edhe për dy vite të tjera. Një rinovim ky që i jep mundësinë palëve të vijojnë bashkëpunimin me synimet e qarta për gjithsecilin.

Klubi sheh tek Liço mundësinë për të dalë sërish në merkato me një element cilësor, për të arkëtuar të ardhura të rëndësishme nga një shitje e mundshme. Ndërsa nga ana tjetër, mesfushori e sheh Skënderbeun si ekipin e duhur për të dalë sërish në tregun europian. Pas këtij akordi, Skënderbeu konfirmon një element të rëndësishëm që do të mbajë peshë jo të vogël në mesfushë.

Lajmet e fundit nga