LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dueli për një vend në Superiore, Erzeni dhe Korabi luajnë sot një finale

4 Qershor 2023, 14:20, Sport CNA

Dueli për një vend në Superiore, Erzeni dhe Korabi luajnë

Ditën e sotme do të luhet finalja e “play off”-it për “Abissnet Superiore” mes Erzenit dhe Korabit në orën 17:00.

Skuadra shijakase nuk arriti dot të ngjitet në renditjen e Superiores për të shmangur këtë përballje me kundërshtarët nga Peshkopia.

Nga ana tjetër, Korabi vazhdon të ëndërrojë për ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar. Fillimisht, skuadra nga Peshkopia arriti të mposhtë në gjysmëfinale të “play off” Tomorin me shifrat 1-0.

Gjithashtu, Korabi arriti të eliminojë nga gara për ngjitjen në Superiore Flamurtarin me rezultatin 2-1. Ditën e sotme në “Niko Dovana” do të përcaktohet dhe ekipi i 10-të që do të marrë pjesë sezonin e ardhshëm në “Abissnet Superiore”. 

Lajmet e fundit nga