LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përforcimi i parë për Tiranën, arrihet akordi me sulmuesin e Vllaznisë

4 Qershor 2023, 19:28, Sport CNA

Pas konfirmimit të Orges Shehit në stolin e klubit, Tirana po mendon tashmë të përforcojë repartin e sulmit. “Oversport” raporton se bardheblutë kanë arritur akordin me sulmuesin Kaina Nunes.

Ditën e nesërme, pritet që transferimi i sulmuesit të Vllaznisë në kryeqytet të bëhet zyrtar. Kaina nuk bën më pjesë në planet e shkodranëve për sezonin e ardhshëm, me këta të fundit që nuk do të rinovojnë kontratën me të.

Sezonin e ardhshëm, Kaina do të jetë një lojtar nën urdhrat e Orges Shehit. Në 33 paraqitje këtë sezon në “Abissnet Superiore”, sulmuesi brazilian ka shënuar 4 gola dhe ka asistuar tre herë.

Lajmet e fundit nga