LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy lojtarë drejt largimit nga Skënderbeu, nuk janë në planet e klubit për Superioren

4 Qershor 2023, 21:31, Sport CNA

Dy lojtarë drejt largimit nga Skënderbeu, nuk janë në planet

Në ditët e para të pushimeve, Skënderbeu ka mjaft punë për të ndërtuar ekipin për sezonin e ri. Kjo, edhe për vetë faktin se një pjesë e mirë e lojtarëve janë në skadim kontrate dhe po punohet për rinovimin e atyre që trajneri Gvozdenoviç i cilëson si pjesë të planit të tij.

Mes tyre ka edhe shumë lojtarë që nuk do të jenë më pjesë e korçarëve, edhe pse kanë luajtur mjaftueshëm këtë sezon që u mbyll. Në kushte të tilla, mësohet se Oltion Rapa dhe Ramin Ali, kanë dalë jashtë planeve të klubit bardhekuq dhe me shumë mundësi nuk do të jenë më pjesë e Skënderbeut në vijim.

Nga ana tjetër, klubi po mundohet të mbajë me çdo kusht afrimet e merkatos së janarit, duke filluar nga braziliani Agnaldo Moraesh, e për të vijuar me elementë si Gresild Lika, Elvis Prençi apo sulmuesin Temitope, që trajneri i sheh si pjesë të rëndësishme të skuadrës, që mund të japin shumë edhe në Superiore.

Lajmet e fundit nga