LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulen temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

21 Shkurt 2024, 07:00, Sociale CNA

Ulen temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Këtë të mërkurë vendi ynë ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme me mot të vranët kryesisht në jug të vendit, si dhe kthjellime të herëpashershme në pjesën tjetër të territorit.

Në orët e mesditës dhe pasdites parashikohen reshje të dobëta shiu në mënyrë të izoluar dhe lokale në jug të vendit, përqendruar në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8 m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore -2 deri 12°C;

Në zonat e ulëta 2 deri 20°C;

Në zonat bregdetare 4 deri 20°C./ CNA

Lajmet e fundit nga